Published On: 7 Janar, 2016

Martinez me fjalë të mëdha për Tarashajn (Foto)

  • “Tarashaj është një talent i jashtëzakonshëm, ai ka të ardhme të ndritur”, kështu ka thënë trajneri i Evertonit, Roberto Martinez.

Pas zyrtarizmit të transferimit në Everton të shqiptarit Shani Tarashaj, trajneri i kësaj skuadre, Roberto Martinez është shprehur tejet i lumtur për transferimin e shqiptarit nga Grashopper, i cili do t’i bashkohet Evertonit në sezonin e ardhshëm.

“Ai është një talent i jashtëzakonshëm në futbollin zviceran, pa kurrfarë dyshimi. Ai do të ketë të ardhme të ndritur. Jemi të lumtur që kemi gjetur një lojtar të tillë që beson se klubi ynë është hapi i përkryer për të që ta vazhdojë karrierën dhe të zhvillohet si futbollist”, ka thënë Martinez.

“Krejt çka Tarashaj dëshiron, është të luaj futboll të bukur, ta shijoj lojën e tij dhe ta bëjë krenar familjen”, ka thënë ndër të tjera Martinez per uebsajtin e klubit.

Tarashaj është blerja e parë e Everton këtë afat kalimtar, ndërsa sipas marrëveshjes së nënshkruar 20 vjeçari do të luajë deri në fund të këtij sezoni në Grashopper. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...