Published On: 4 Tetor, 2016

Marrëzi! Presidenti i vendit dekoroj Agollin me gabime drejtëshkrimore

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar një ditë më parë gjeniun e letrave, shkrimtarin e njohur shqiptar, Dritëro Agollin me medalje presidenciale e cila përmban gabime drejtshkrimore.

Në fotografinë e mëposhtme që ju sjellë klankosova.tv te dekorata “Urdhri i Pavarësisë” që pranoi shkrimtari mungon shkronja “ë” në fjalën “Pavarësisë”.

Agolli u dekorua nga Thaçi për kontributin e tij në letërsinë shqipe si dhe për angazhimin në shërbim të kauzës së Kosovës.

Kreu i shtetit të Kosovës ia dorëzoi titullin shkrimtarit në shtëpinë e tij, të cilën e zhvilloi pas përmbylljes së takimeve me krerët e shtetit shqiptar, njofton Klan Kosova.

s-1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...