Published On: 15 Janar, 2016

Marquinhos i fut në ‘luftë’ tri skuadrat e mëdha evropiane

Mbrojtësi brazilian i PSG-së, Marquinhos është bërë ndër më të kërkuarit në Evropë në pozitën e tij.

 

Djaloshi 21-vjeçar pritet të largohet nga PSG pasi nuk po arrin të ketë hapësirat e duhura në fushë.

Trajneri i PSG-së, Laurent Blanc preferon më shumë dyshen Thiago Silva – David Luiz, ndërsa Marquinhos nuk është i kënaqur më këtë pozicion dhe ka alarmuar gjigantët evropianë.

Mediat franceze shkruajnë se një ‘luftë’ ka filluar mes Barcelonës, Real Madridit dhe Chelseat për t’i siguruar shërbimet e mbrojtësit të talentuar.

Marquinhos iu bashkua kampionëve të Francës dy vite më parë nga Roma për 34 milionë euro, ndërsa ai tani vlerësohet mbi 40 sosh.

Mbetët të shihet se cila nga tri skuadrat gjigante evropiane do ta fitojnë garën për shërbimet e Marquinhos.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...