Published On: 30 Maj, 2016

Marjan Dema e pensionon Isa Mustafën

I pari i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema ka marrë vendim që t’ia “shkëpusë” kontratën e punës kryeministrit të vendit Isa Mustafa, i cili punonte edhe si profesor i rregullt në Fakultetin Ekonomik të UP-së.

Këtë vendim rektori e ka marrë për shkak se kryeministri i vendit më 15 maj i ka mbushur 65 vjet, duke e arritur kështu edhe moshën e pensionimit, çka më nuk mund të jetë pjesë e Universitetit të Prishtinës.

Kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime brenda universitetit më të madh publik në vend.

“Para pak ditësh, rektori i UP-së, Marjan Dema ka marrë vendim që ta pensionoj Isa Mustafën”, ka theksuar ky burim.

Sipas ligjit në fuqi, të gjithë ata që arrijnë moshën 65 vjeçare, pensionohen në mënyrë automatike./ Gazeta Blic

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. po ket dhelper dhe shum dhelpra te ldk si ismet beqirin e te tjeret si dhe gjith pdk duhet dikush ti penzionon i ti perzen prej kosoves per me qen kosova shtet por deri sa te jan keta hajdut shpifsa shpiuna ska pavarsi e ska shtet por me likuidim te tyre ma mer mendja qe popullata po pret qe diaspora shiptare dot ju ndihmon popullates shiptar por ma mer mendja qe se meritojn sepse mir e din ku i ka plaqkit gjith kohen dmth jan te plaqkitur pre thaqit halitit veselit mustafoviqi beqiroviqit prej gjith qeveris kur thom te gjith sepse banda asht lidhur zingjir qeshtu qe e meritojn likuidimin te gjith te qeveris por ata inciatoter jan xh haliti thaqi mustafoviqi b.bukoshi ata se shpejti jemi te sigurt qe do te pesojn shum keq pi diaspores sepse ata mas pari 1989 e kabn plaqkit diasporen megjithse un qe po shkruj personalisht per thaqin e gjavitin as ni rap fenink se kam dhan per vendlindja thre jo sepse kta dy bukla kan qendru gjith kohen ne zvicer thaqi e haliti e tre perqindshin e kam pagua regullisht e pra edh keta llelpra mustafoviqi dhe bukoshoviqi do ti paguajn neve ve diaspor qe jemi nuk na nevojiten po popullates se varfun gjizhsesi ne do ti detyrojm qe ti japin me zor apo me hater vjen se shpejti ajo koh qe as thmit tan sdo te harojn te kerkojn v.thret dhe tre perqindshin e ketyne hajdutave as nipat as sternipat sdo te ken ndergjegje qe tju dalin popullates para

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...