Published On: 17 Janar, 2016

Marina Fara: Si argëtohem me fotot që publikoj

Nga Anxhela Devole

Marina është vajza e këngëtares  së mirënjohur, Eli Fara dhe ndihet  krenare për këtë fakt. Ka jetuar për  katër vite në SHBA, ku ka kryer edhe  shkollën e mesme në një kolegj privat.  Më pas, u rikthye në Tiranë dhe kreu  studimet e larta për drejtësi. Marina  është juriste dhe e ushtroi këtë profesion  për katër vite, duke e konsideruar  si një eksperiencë tepër të vlefshme.  I pëlqen fotografia, por mbetet  thjesht hobi. Ndërsa palestra është  pjesë e saj prej kohësh, ku çliron energjitë  negative dhe mban trupin në  formë. Në intervistën për “Shekulli”-  n, ajo tregon për rrjetet sociale, marrëdhënien  me Eli Farën dhe çfarë i ka  rezervuar vetes për 2016-n.

Marina, prej kohësh ke pushtuar  rrjetet sociale me foto të ndryshme.  Si ndihesh kur shumica e  ndjekësve të tu të komentojnë si  modele?

Ndihem përgjithësisht mirë. Njerëzit  janë të sjellshëm dhe të kujdesshëm  në ato që thonë, shprehin pëlqimin e  tyre dhe kjo besoj i pëlqen gjithkujt.  Sigurisht është një ndjesi e bukur  kur njerëzit të njohin, për më tepër  kur merr komente pozitive, ndihesh  e vlerësuar.

Të ka ndihmuar fakti që je vajza  e këngëtares së mirënjohur,  Eli Fara për të tërhequr më  shumë vëmendje apo për tu bërë  e famshme?

Nuk do ta quaja veten të famshme,  sepse nuk jam angazhuar në botën  e artit. Nuk është qëllimi im të fitoj  famë. Unë argëtohem dhe i vendos  fotot për qejfin tim. Njerëzve iu duken  të këndshme dhe kjo është diçka e  mirë. Fakti që jam vajza e dikujt të  njohur, normal që ka ndikuar besoj për  të tërhequr edhe me tepër vëmendje.

Po mami Eli, si e komenton faktin  që ti je shumë aktive në rrjetet  sociale?

Mami nuk ka ndonjë opinion specifik  lidhur me këtë fakt. Si gjithë të  rinjtë, rrjetet sociale tashmë janë  trend i kohës.

Si është marrëdhënia jote me  mamanë, sa toleruese apo kërkuese  është ajo?

Marrëdhënia ime me mamin, do të  thosha, është një marrëdhënie tipike  nënë e bijë. Është kërkuese, por edhe  toleruese, aq sa një nënë mund të  jetë. (Buzëqesh)

Çfarë cilësish ke marrë nga ajo?

Nga mami mendoj se kam marrë  shumë cilësi si, qetësinë, ëmbëlsinë  ,aty ku duhet dhe me personat e duhur  dhe ajo qe është më e rëndësishmja,  forcën për të përballuar gjithçka sjell  jeta sado e keqe të jetë dhe për të  ecur para. E konsideroj shoqen time  më të mirë, gjithmonë këshilluese dhe  e duruar. Është edhe shumë e ëmbël,  gjë shumë e rallë për tu kombinuar te  një njeri. Mami është një nga femrat  më të forta që kam njohur në jetën  time. Është inspirim për mua. Do të  doja që në një të ardhme, gjithçka që  më ka mësuar ajo të mund t’ia transmetoj  fëmijëve të mi.

Me çfarë merresh aktualisht?

Aktualisht kam 6 muaj që jam larguar  nga puna si juriste në Drejtorinë Rajonale  të Sigurimeve shoqërore dhe  e kam shfrytëzuar këtë pauzë për t’u  qetësuar pak nga monotonia e përditshme,  kam udhëtuar, jam marrë pak  më tepër me veten dhe tani besoj se  do të filloj edhe me më tepër energji.  Më pëlqen shumë palestra, sepse të  çliron nga energjitë negative dhe të  mban trupin në formë gjë që për mua  është shumë e rëndësishme, pasi tregon  respektin që ti ke për trupin tënd  dhe për veten.

Marina, ke menduar ndonjëherë të  jesh pjesë e botës së modelingut?

Modelingu më ka pëlqyer gjithmonë,  por ka mbetur thjesht një hobi.  Kjo për shkak të neglizhencës nga  ana ime dhe të mos vlerësimit në  kohën e duhur të mundësive që më  janë dhënë, mbase edhe të natyrës  sime pak të ndrojtur edhe pse nuk  dukem. (Qesh)

Cilat janë hobet dhe pasionet e  tua?

Hobi im i preferuar është palestra.  Pasioni im është fotografia, moda  dhe çdo gjë që ka lidhje me të bukurën.  Por një gjë që më pëlqen shumë  është të udhëtoj me makinë dhe të  ngas me shpejtësi. (Buzëqesh) Makina  është e mbushur me fatura gjobash,  po s’ka problem. (Qesh)

Planet për 2016-n?

Nuk jam natyrë që bëj shumë plane,  kjo kryesisht sepse kurrë nuk më realizohen.  (Qesh) Përpiqem që gjërat  t’ia lë kohës. Çdo gjë në univers ka  rrjedhën e vet të natyrshme. Kjo është  motoja ime.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...