Published On: 13 Janar, 2016

Maradona: Nëse Napoli bëhet kampion, shkoj me helikopter për të festuar

Diego Armando Maradona ka theksuar se me helikopter do të shkojë në Napoli nëse klubi i Napolit fiton titullin e kampionit të Italisë, të parin pas 26 viteve.

Njëri nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, argjentinasi kontravers ishte më meritori për dy Scudetto-t e fituara të Napolit, në vitin 1987 dhe 1990. Po ashtu, në kohën e Maradonës ishte ikonë e tyre, napolitanët fituan edhe Kupën dhe Superkupën e Italisë, por edhe Kupën e atëhershëm të UEFA-së.

“Jam i lumtur për napolitanët e mi, meqë e di sa me emocion e përjetojnë gjithë këtë dhe sa e dashurojnë klubin. Dua të fitojnë titullin e kampionit të Italisë këtë sezon. Nëse ndodh një gjë e tillë do të shkoj me helikopter për festimet”, tha Maradona.

Napoli të dielën si mysafir fitoi bindshëm ndaj Frosinone me rezultat 5 me 1, dhe fitoi titullin e kampionit të vjeshtës në Itali. Në tabelë ka 41 pikë, dy më tepër se Juventusi dhe Interi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...