Published On: 10 Prill, 2016

Maqedonia “ul traun” për perimet shqiptare

Shkupi zyrtar ka ulur traun e doganave për kamionët nga Shqipëria. Sipas mediave maqedonase, në kufi janë bllokuar 13 kamionë me perime. Kjo masë në pikën kufitare të Bllatës, sipas autoriteteve që citohen nga mediat maqedonase, është marrë për të mbrojtur prodhuesit vendas.

Mes dy vendeve, Shqipërisë dhe Maqedonisë ka një marrëveshje sipas CEFTA-s. Një gjë e tillë ka ndodhur edhe disa muaj më parë. Prodhuesit shqiptarë kanë apeluar për ndërhyrje të shpejtë, sepse rrezikohet prishja e prodhimeve të tyre, që janë të freskëta dhe nuk durojnë në ambiente të mbyllura. /tvklan.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...