Published On: 26 Mars, 2016

Maqedonia po kryen operacion të madh në kufi me Kosovën

  • Ministria e Brendshme e Maqedonisë ka zhvilluar një operacion special në disa fshatra në kufi me Republikën e Kosovës, ka thënë sot zëdhënësi i ministrisë, Toni Angelovski.

Mediet maqedone kanë raportuar sot herët se Ministria e Brendshme në përkrahje të një numri të madh të policëve kanë kryer një operacion përgjatë kufirit, në të cilin thuhet se janë përfshirë edhe helikopterët ushtarakë, transmeton Koha.net.

“Ne jemi në ngjarje te katundi Matejce. Ministri Spasovski do të raportojë për qëllimet dhe rezultatet e operacionit në një konferencë të veçantë”, ka thënë Angelovski për RIA Novosti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...