Published On: 21 Maj, 2016

Maqedonia në prag të luftës së përgjakshme?! (Video)

 

Gazetari Vasko Eftov për edicionin e ardhshëm të emisionit “Në qendër” ka paralajmëruar se pjestarë të organizatës masone së bashku me shërbimet sekrete kanë realizuar dhe planifikuar incidente dhe destabilizim në shumë shtete të ish Jugosllavisë, përfshirë këtu edhe Maqedoninë. I gjithë ky skenar është hartuar nga masonët dhe shërbimet sekrete siç ndodh tani në Maqedoni

Eftov madje thotë se shërbimi sekret rus ka përcjellur një top informatë për shtetet e Ballkanit se në Bosnjë, në Republikën Serbe dhe në Maqedoni planifikohen konflikte të armatosura të përgjakshme. Një bashkëbiseduese i emisionit “Në qendër” mes tjerash thotë: “Mua më duket se qëllimi kryesor i Amerikës është që të ndahet Maqedonia. Pra të ndahet Maqedonia”, thekson bashkëbiseduasja, shkruan Zhurnal.

Ndërkoh gazetari Vasko Eftov në emisionin e tij që do të emetohet më 23 maj në Televizionin Kanal 5, propagandon se kinse në vitin 1993, në Selanik të Greqisë janë mbledhur afro 3 mijë mason të cilët kinse kanë vendosur që Maqedonia të mos pranohet me emrin kushtetues në organizatat ndërkombëtare.

Qëllimi i këtij takimi ka qenë që Maqedonia në shumë organizata ndërkombëtare të mos pranohet me emrin kushtetues. “Ai ishte një takim jo formal në Selanik ku kërkohej nga të gjithë masonët të cilët kishin pozicione të rëndësishme dhe mund të sjellin vendime të mëdha që atë ta bëjnë”, ka deklaruar një bashkëbisedues në emisionin “Në qendër”.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Ben Dibrani thotë:

    Sllavo-“maqedonet” e ndyre, shumica Shqiptare te tjetersuar ne muter, te paftyre sic jane hiqen si viktima kinse po u bien ne qafe. Keta nuk mund te imagjinojne te jetojne te barabarte me Shqiptaret autoktone dhe konsiderojne se eshte legjitime te sundojne Shqiptaret, kjo quhet normale, nese u duhet te jetojne te barabarte, ky eshte fundi i botes dhe pranojne edhe shkaterrimin e atij shteti artificial se sa kjo te ndodhe. Nuk keni rruge tjeter rruspite e Rusit, o ulni hunden ose vafshi ne qenef ku ne fakt e keni vendin!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...