Published On: 20 Janar, 2016

Maqedonia mbyll kufirin me Greqinë

Maqedonia e ka mbyllur për refugjatë kufirin me Greqinë, me arsyetimin e problemit që ata po shkaktojnë me kalimin tutje në ruten ballkanike.

Policia greke ka njoftuar se rreth 650 azilkërkues nga Siria, Iraku dhe Afganistani kanë mbetur të bllokuar në kufirin me Maqedoninë, respektivisht në kampin e refugjatëve në kufi, raporton agjencia AP, transmeton Indeksonline.

Shumica prej tyre po presin në kufirin maqedonas që nga mbrëmë, kur është mbyllur ai.

Autoritetet maqedonase theksojnë se problemi është vetëm i përkohshëm, derisa ka nisur në Slloveni kur ka ardhur deri te problemi në komunikacionin hekurudhor, që refugjatët e përdorin për të arritur në Slloveni. /Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...