Published On: 15 Tetor, 2016

Maqedonia është kalbur, po kërkohet kazani për ta hedhur

Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti nuk beson se zgjedhjet e reja parlamentare do të sjellin ndonjë ndryshim në Republikën e Maqedonisë. 


“Edhe nëse mbahet zgjedhjet e caktuar në muajin dhjetor, nuk do të ketë zgjidhje. Cili do të ishte efekti i zgjedhjeve në një shtet ku Parlamenti shpërndahet dhe pastaj kthehet, thuajse e ke në Butik dhe punëtoret e vjetra i zëvendëson me punëtore të reja”, shprehet Mehmeti në një intervistë për gazetën Lajm.tv.

Sipas tij, zgjedhjet nuk mund të sjellin ndryshime sepse po përgatiten nga hajdutët dhe kriminelët që e prunë shtetin në këtë derexhe, trasmenton agjencia e lajmeve INA.

“Unë mendoj se Maqedonia e ka tejkaluar më fazën e kalbjes së brendshme, ajo tash është duke kërkuar kazan ku të hudhet. Këtë e kanë kuptuar edhe ndërkombëtarët, por smundem me gjet kazan ku ta hudhin”, shprehet ai. (INA)

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...