Published On: 9 Korrik, 2016

Maqedonia arreston katër ish-pjesëtarë të ISIS’it, tre të tjerë në kërkim

Herët në mëngjes në një aksion policor janë arrestuar tre persona nga Shkupi dhe një nga Tetova, ish-pjesëtarë të ISIS-it, ndërsa tre persona nuk janë të kapshëm për organet e përndjekjes.

Prokurori kompetent publik i Prokurorisë Themelore Publike për përndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit solli Urdhër për zbatimin e hetimit për shtatë persona – pjesëtarë të ISIS-it. Të dyshuarit ngrakohen për vepër penale – Organizim terrorist për nenin 394-a paragrafi 2 i Kodit penal, shkruan AlsatM.

Prokurori kompetent, duke vlerësuar se janë plotësuar bazat ligjore deri te gjykatëse në një procedurë paraprake gjatë Gjykatës Themelore Shkup 1 – Shkup propozoi që të dyshurve t’u caktohet masë arresti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...