Published On: 23 Shkurt, 2016

Maqedoni – Ministrat dhe zëvendësministrat e LSDM-së dhanë dorëheqje

  • Ministrat dhe zëvendësministrat shtesë të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë sot paraqitën dorëheqje në të gjitha funksionet në Qeverinë e Shkupit, të cilat presin që të miratohen në rast se nuk tërhiqet vendimi për shpërbërjen e Parlamentit.

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, i cili bëri publike dorëheqjet para Qeverisë, tha se në Maqedoni nuk ekzistojnë kushte për zgjedhje demokratike.

“Sipas Marrëveshjes së Përzhinos, Qeveria në të cilën marrim pjesë u konstituua për organizimin e fer zgjedhjeve. Në Maqedoni në këtë moment nuk ka kushte për fer zgjedhje, ndërsa këtë e vërtetuan edhe SHBA-të dhe BE-ja”, tha Spasovski.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...