Published On: 23 Mars, 2016

Maqedoni-Kosovë prej 17 prillit vetëm me letërnjoftime (Video)

  • Ambasadori i Republikës së Kosovës në Maqedoni, Ylber Hysa në emisionin e sontëm të “Click Plus” deklaroi se prej datës 17 prill do të hyjë në fuqi marrëveshja për kalimin e kufijve me letërnjoftime mes Maqedonisë dhe Kosovës.

Ai tha se të premten kanë zhvilluar takim me përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë, ku i kanë informuar se nga ana kosovare gjithçka është e kryer. Konfirmimi nga autoritetet e Maqedonisë ka ardhur gjatë ditës së sotshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...