Published On: 17 Shkurt, 2016

Maqedonasi thur lavde për protestën e opozitës dhe kritikon qytetarët e Maqedonisë (Foto)

Protestat e opozitës në Kosovë për ditën e pavarësisë komentohen shumë në Maqedoni dhe në Ballkan, njofton Telegrafi.

Aktivisti i shoqërisë civile Kosta Tomovski në Facebook ka shkruar ”Prishtina, sot. 100 mijë qytetar protestojnë kundër qeverisë në ditën e pavarësisë së Kosovës. Dhe… ju vazhdoni me kafet në këtë ditë të bukur me diel në mes shkurtit. Çdo qeveri do të donte popull si ne” përfundon aktivisti Tomovski nga Maqedonia.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...