Published On: 20 Qershor, 2017

Manza, Stojanoviq: KFOR-i faktor kyç për paqen në Kosovë

KFOR-i është një faktor kyç në ruajtjen e paqes dhe mbrojtjen e objekteve fetare.

Kështu kanë thënë gjatë një takimi zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Branimir Stojanoviq dhe zëvendësndihmës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Operacione, John Manza.

Ata gjatë takimit shkëmbyen mendime mbi situatën në Kosovë, diskutuan për sigurinë, mbrojtjen e objekteve fetare, si dhe situatën aktuale politike pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...