Published On: 28 Janar, 2016

Mancini: Penalltia ndryshoi gjithçka

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka thënë se ishte ndeshje e ekuilibruar, por Juventusi e meritoi fitoren.
Sipas trajnerit të Nerazzurrëve rezultati ishte i ekzagjeruar dhe se penalltia ndryshoi gjithçka.

“Ishte një lojë e balancuar, penalltia ndryshoi gjithçka. Juventusi e ka merituar fitoren, por rezultati 3-0 është i ekzagjeruar. Ky është futbolli”.

“Duhet të jemi më efikas në sulm, aktualisht jemi duke kaluar në formën më të keqe sezonale, por do të kthehemi përsëri”.

“Jemi në pozitë të keqe, por do të shpikë dicka për ndeshjen e kthimit”, ka thënë Mancini i pyetur se si do t’ia del pa dyshen Murillo-Miranda në ndeshjen e kthimit.

“Eder? Nuk e di si është situata, por e di që do të ishte i dobishëm për vazhdimësinë e kampionatit”, ka thënë në fund tekniku italian.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...