Published On: 2 Janar, 2016

Mancini: Kjo ishte arsyeja e largimit të Shaqirit

Trajneri i Interit, Roberto Mancini ka bërë të ditur arsyen e largimit të Xherdan Shaqirit.

 

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka dhënë një intervistë të për Inter Channel. Trajneri italian ka trajtuar tema të ndryshme, përfshirë edhe transferimet e bëra në janarin e vitit të kaluar.

Xherdan Shaqiri, Lukas Podolski, Davide Santon dhe Marcelo Brozovic, janë lojtarët e transferuar nga Interi gjatë merkatos së janarit.

Mancini, ka folur edhe një herë për situatën e Shaqirit, dhe arsyen e largimit, përcjell “Albeu.com”.

“Përshtatja e Shaqirit në futbollin italian ishte e ngadalshme, i nevojitej më shumë kohë dhe ishte ndër të pakët lojtarë që kishte ofertë në atë kohë. Ne kishim nevojë për para, në të kundërt do të ishte i dobishëm për ne”, ka deklaruar Mancini.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...