Published On: 9 Janar, 2016

Manchester United gjen tranjer

Drejtuesit e Manchester Unitedit si duket e kanë gjetur pasardhësin e Louis van Gaal

Ky pritet të jetë sezoni i fundit i Louis van Gaalit në Manchester United. Këta të fundit qysh tash kanë nisur të mendojnë për trajnerin e ri.

Sipas portalit francez, Le10sport.com, në listën e drejtueseve të ekipit nga Old Trafftod është emri i Laurent Blanc, i cili aktualisht po e drejton me sukses PSG’në.

Blanc e njeh shumë mirë mentalitetin e Premierligës dhe Manchester Unitedit, pasi ka luajtur te ky ekip për dy sezone me radhës (2001-2003)

Përveç Blanc, kandidat të mundshëm që ta marrin drejtimin e klubit janë edhe Diego Simeone, Jose Mourinho dhe Pep Guardiola.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...