Published On: 4 Qershor, 2016

Mamaja indiane sjell në jetë binjakët me të gjitha organet jetike të përbashkëta

Një mama indiane ka sjellë në jetë dy binjakë të bashkuar të cilët kanë dy palë duar por kanë të njëjtët këmbë të përbashkëta.

Binjakët, nëj djalë dhe një vajzë, kanë gjithashtu të përbashkët çdo organ jetik.

Mamaja e tyre, Shivrajo Devi, 24 vjeçe, i solli në jetë në një klinikë private në Buxar, Buhar, në Lindje të Indisë, të mërkurën në mëngjes.

Gjendja e tyre nisi të përkeqësohet shpejt dhe ata u dërguan në Sadar Hospital, ku mjekët po i kurojnë.

Dr Raj Kumar Gupta, një pediatër në Sadar Hospital tha: ‘Ata janë të bashkuar në bel dhe mund të shihet vetëm një gjenital që i përket vajzës”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...