Published On: 17 Shkurt, 2016

Mallkimi: “Zoti i qitët fare politikant” (Video)

Në kremten e 8-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, një qytetar sot në sheshin e kryeqytetit ka shprehur admirim për shpalljen e pavarësisë së vendit, por në të njëjtën kohë ka mallkuar politikanët e Kosovës.

Qytetari thotë se Kosova pas shumë shekujsh robëri dhe luftërave të përgjakshme u çlirua, por thotë se politikanët po i qesin imazh të keq vendit.

Ai thotë se u politikanët u përçanë e u ndanë dhe po luajnë me fatin e Kosovës, transmeton Telegrafi.

“Ata i harruan masakrat dhe gjakun e dëshmorëve dhe po luajnë me fatin e tokës së përgjakur, për interesat e tyre”, thotë ai.

“Zoti marrtë hak, e i qitët fare”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...