Published On: 23 Janar, 2016

Mall pёr Rininё

Tej telave me gjemba njё vegim Lirie

Ҫ’mё zhduku sonte monotoninё.

Me ҫ’mall e zjarr m’rrёmbeu n’ato ije

Ku muzё e plagosur kёrkon arratinё.

 

Ishte Dita e Verёs dhe lulet kundёrmonin,

Kur hijenat e kuqe mё vodhёn Rininё,

Mё kёputёn, mё ndanё nga lulet e tjera,

Dhe mё flakёn tё vyshkesha n’errёsirё.

 

Pёllumb Lamaj

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...