Published On: 16 Korrik, 2016

Mali i Zi e Kosova shkëmbejnë ambasadorët në shtator

Mali i Zi dhe Kosova, sipas agjencisë serbe të lajmeve, Beta, do të bëjnë shkëmbimin e ambasadorëve në fillim të shtatorit të sivjetshëm, transmeton Koha.net.

Po sipas këtij burimi, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për ambasador në Mal të Zi ka caktuar Skënder Durmishin, i cili këtë funksion më herët e ka kryer në Belgjikë, Maqedoni dhe Austri.

Aktualisht Durmishi është drejtor i Akademisë Diplomatike të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës.

Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq, po ashtu ka emëruar Ferhat Dinoshën ambasador në Mal të Zi. Ai kreu detyrën e ambasadorit të këtij vendi në Shqipëri.

Sipas medieve serbe, shkëmbimi i ambasadorëve qe kushtëzuar nga Mali i Zi me përfshirjen e malazezëve në Kushtetutën e Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...