Published On: 25 Janar, 2016

Malaj: Golin ia dedikoj trajnerit dhe dikujt, që e kupton vetë…

Golin ia dedikoj trajnerit, që nuk ka hequr dorë nga unë asnjëherë, si dhe familjes sime. Data 24 për mua është shumë e veçantë.

Argjend Malaj ka qenë njeriu që e ka shtyrë topin për në rrjetë, duke i dhënë një fitore të çmuar Tiranës në çerekfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë, pikërisht në Vlorë. Goli në fushë kundërshtare dihet se çfarë vlere ka në një kompeticion të tillë, ndaj mesfushori kosovar mund të ketë vulosur mbrëmë shkuarjen në gjysmëfinale të bardhebluve. Natyrisht, mbetet të luhet edhe çerekfinalja e kthimit në “Selman Stermasi”, por klubi më i titulluar i futbollit në Shqipëri ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit.

Protagonisti kryesor në momentin e golit ka qenë Elis Bakaj, që ka befasuar portierin dhe mbrojtësit vlonjatë, duke e nxjerrë topin në vijën fatale nga një pozicion mjaft i vështirë, për ta shtyrë tej saj Malaj dhe marrë autorësinë e fitores. I ligjshëm gëzimi i tij, që ka vrapuar disa metra për të përqafuar trajnerin Ilir Daja. Ky i fundit i ka dhënë besim dhe po e aktivizon titullar futbollistin në fjalë. Gëzimin e tij, mesfushori kosovar e ka shprehur edhe në deklaratën pas ndeshjes, por edhe me një “selfie” nga dhomat e zhveshjes. Flamurtari-Tirana 0-1.

“Ndihem shumë mirë, pasi është goli i parë zyrtar me Tiranën. Dhe të mendosh se është një gol me kaq vlera!!! Golin ia dedikoj trajnerit, që nuk ka hequr dorë nga unë asnjëherë, si dhe familjes sime. Data 24 për mua është shumë e veçantë. Tirana 24 herë kampione, por edhe në aspektin personal, paçka se nuk dua të jap detaje, pasi personi në fjalë e kupton vetë”, – deklaroi Argjend Malaj pas fitores 1-0 në Vlorë, në ndeshjen e parë zyrtare të këtij viti. 21-vjeçari luan sezonin e dytë me Tiranën. Ai regjistron 38 ndeshje në total me kryeqytetasit, ose e thënë ndryshe 2059 minuta lojë në kampionat. Në prononcime të mëparshme për mediat, Malaj ka pohuar se synon të luajë sa më shumë te Tirana, të jetë pikë referimi tek ajo, me qëllimin afatmesëm për t’u transferuar jashtë vendit, tek ndonjë klub cilësor.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...