Published On: 16 Janar, 2016

Makineria në Gjilan që printon certifikatën për 30 sekonda, ngjall xhelozi në Shqipëri!

Një makineri në Komunën e Gjilanit, në Kosovë, që vetëm me një skanim të gishtit printon certifikatën personale për çdo qytetar për 30 sekonda, ka ngjallur habi dhe xhelozi të madhe në rrjete tek shqiptarët andej kufirit.

“Në fakt, kur e krahason me radhët e gjata që kalohen nëpër zyrat e gjendjes civile në Shqipëri për të marrë një certifikatë, pak keq të vjen. Disa ditë më parë, në rrjet qarkullonin pamje emigrantësh shqiptarë të dyndur në dyert e konsullatës shqiptare në Milano, në pritje të marrjes së një certifikate. Mbase ministria shqiptare e Inovacionit duhet të mësojë nga Kosova fqinje”, shkruan Mapo.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...