Published On: 15 Qershor, 2016

Makina bie në greminë, humb jetën gruaja e drejtuesit të mjetit

Një tjetër aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Suraj-Gallatë.

Mësohet se mjeti ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, duke përfunduar në greminë. Si pasojë ka humbur jetën një person e identifikuar si gruaja e drejtuesit te mjetit, Vera Gjoka, e cila u dërgua me urgjentë në Spitalin e Traumës në Tiranë, por fatkeqësisht ndërroi jetë.

Policia sqaron se ka arrestuar në flagrancë bashkëshortin e viktimës, shtetasin Astrit Gjoka, 39 vjeç, drejtues i mjetit.  Nga veprimet hetimore rezultoi se nuk ishte i pajisur me leje drejtimi.

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprat penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtim mjeti pa leje drejtimi”.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...