Published On: 6 Shkurt, 2016

Majlinda nuk mban lotët në Paris (Video)

  • Majlinda Kelmendi ka shkëlqyer në finalen e Parisit duke u kurorëzuar me medaljen e artë.

Ajo në finale e mposhti rumunen Andreea Chitu në katergorinë -52 kg me ippon kur kishin kaluar 39 sekonda të ndeshjes.

Gjatë ndarjes së medaljesh dhe intonimit të himnit të Kosovës, xhudisja nga Pejsa, nuk ka arritur t’i mban lotët.

Ndërsa në gjysmëfinale Majlinda arriti të fiton ndaj francezes, Annabelle Euranie. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...