Published On: 21 Prill, 2016

Majlinda Kelmendi kampione e dyfishtë e Europës! Valon flamuri Kosovës në Rusi (Video)

Majlinda Kelmendi ka fituar në finale pasi ka fituar ndaj Priscilla Gneto, dhe në gjysmëfinale, e ka mposhtur Annabelle Euranie nga Franca.

Xhudistja jonë është treguar më e zonja se kundërshtarja e saj që u ndëshkua për pasivitet dy herë.

Ajo finalen në çastet e fundit e fitoi me ipoon.

Majlinda e kaloi xhiron e parë pa luftë, kurse në atë të dytë e mundi ukrainasen Oleksandra Starkova.

Kurse, në rrethin e tretë, pejania ishte më e mirë se izraelitja Roni Schwartz, për ta fituar grupin dhe për të shkuar në gjysmëfinale, ku e mundi francezen Euranie Annabelle.

Ajo do të ndeshjet në finale me Priscilla Gneto në finale. 

Shiko finalen:

 Shiko gjysmëfinalen:

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. shqiptari thotë:

    flamuri i kosoves :/ sikur flamur bozhnjak .. Blahhhhhh

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...