Published On: 13 Janar, 2016

Majko: Dy të tretat e Kuvendit si byroja komuniste! Të matufepsur (Video)

eputeti Pandeli Majko, ish kryeministër i Shqipërisë, tha në seancën e Kuvendit të Shqipërisë se drejtësia në Shipër është system i kalbur, dhe se në 25 vjetorin e rrëzimit të diktaturës askush nuk ka me çka të krenohet.

“Ne në Shqipëri  e kemi një sistem të kalbur, sistemin e drejtësisë, dhe këtë e ka krijuar Kuvendi i Shqipërisë, po në këtë sallë.

Ne e kemi krijuar një sistem të paprekshëm dhe nuk ka vizë këtu, pra nuk ka dallime partiake”, tha Majko.

Ai tha se dy të tretat e politikanëve sot në Shqipëri i ngjajnë byrosë komuniste.

Sot nuk ka ditë më të keqe, ne po rrëzojmë me duart tona gjithë sistemin e ngritur nga ne. Tre çereku i ngjan byrosë politike të vitit 90, të matufepsur, komplet të marrë fund. Ulurasim këtu për kriminelët dhe historitë tjera, kot”, tha Majko. Shqiptari.eu

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. mali thotë:

    Majko me kete shkrim te shkurter e mire te ujdisur me mjeshtri prej komunisti,ia bene udhen e ka gati garden e 3te komuniste.
    Sa here ju nfaterrohen punet ne ems veti keta din si te kamuflohen si ta mashtrojen Popullin, jan betu ne bejne cmos rrugen e djallit nuk e leshojene. M ekto fjale te qendisur mire pregadite banden e radhes, me te keqijet se te parit, banden e demagogeve me propoganden e tyre bejen probleme dhe ne Kosove e Iliride, pregadisin taborret grupacionet me ane te jokerave si albin kurti.demagoget sinashi rama dhe koco danaj punojen nate e dite per keto rremuja etymenaja,pregadisin jokerat e tyre politike per pushtet, i kan gati sa te nise te shembet qeveria e tyre rama meta, i qesin ne mejdan jokerat si erion velin e disa tjere, pse jo ndoshta liderin e llojit albin kreshnik spahin. Majko ashte nje shpetimetar i socializmo komunizmit Shypnis, sa here i nxane kriza politike kete e kan joker “urtakun” e pajtimeve, shpetimeve qeverive socialisto komuniste.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...