Published On: 8 Shkurt, 2016

Majko: Blushi vlerë e PS, ka të drejtë për statutin, por jo për kritikat

I ftuar këtë mbrëmje në Top Story, Pandeli Majko ka komentuar sonte edhe lëvizjen e Ben Blushit dhe konfliktin e tij me Ramën. I rrezervuar dhe midis rreshtave Majko ka pranuar se Blushi është një vlerë e PS-së, se ai është në të drejtën e tij kur kërkon garë, dhe e ka krejtësisht gabim për vërejtjet që bën për qeverisjen. Pas këtyre Majko ka deklaruar se ai vetë është me “kokëderrin” Edi Rama.

Gjithësesi Majko është treguar farmaceutikisht i kujdesshëm as për ti’u bashkëngjitur akuzave për korrupsionin, tenderat dhe koncesionet e ministrave por as për ti marrë në mbrojtje ata. “Ju prisni që unë të shaj ministrat e PS-së sonte” i është drejtuar ai Sokol Ballës. (lapsi.al)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...