Published On: 11 Prill, 2016

Maja Kocijançiq: Nuk është konstatuar ndonjë telashe me oksigjenin në Pallatin e Drejtësisë

  • Bashkimi Evropian është në dijeni për gjendjen në Pallatin e Drejtësisë por thotë se nuk është konstatuar ndonjë parregullsi në cilësinë e ajrit. Ndërsa, zyrtarë nga Gjykata Themelore thonë të kundërtën.

Megjithëse është ndërprerë protesta e punëtorëve të prokurorive dhe gjykatave ata thonë se mund të ketë përsëri protesta për shkak të kushteve jo të mira të punës dhe mungesës së oksigjenit

Shqetësimeve se në Pallatin e Drejtësisë ka mungesë të madhe të oksigjenit dhe se si pasojë e kësaj janë alivanosur shumë persona, i është përgjigjur Bashkimi Evropian, që është edhe njëri ndër investitorët kryesor të ndërtimit të Pallatit.

Në një përgjigje  dhënë për Tribuna Channel, Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Komisionit Evropian, ka thënë se janë në dijeni për ankesat, por sipas saj nuk është konstatuar ndonjë parregullsi në aspektin e ajrimit.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Oooooo keta te pallatit po rrejne thotë:

    Keta rrencat e pallatit, kane mesuar me dale neper kafehanet dhe restorantet ne Prishtine qdo 1-2 ore…..dhe tani nuk mujn mo me bo kesi jete ose pune liksoze, sepse tani duhet me punue , e keta zdrala nuk punojne , por gjejne aresye te rrejshme per demeline e tyre. Keta prej te parit deri te i mbrami duhet perjashtue nga puna per shkak shtihimkt apo i skenimit. Dhe ne vend te tyre te pranohen menjehere jurista te papune …menihere. Bile keta folliranta duhet paditur ne gjjyq , per rrene. Bre nonen e rrencave ….jq

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...