Published On: 23 Mars, 2016

Mahet turneu i 13-të ndërkombëtar i karatesë, “Ipponi 2016″

 
“Ju ftojmë në turneun e 13 ndërkombëtar të karatesë “Ipponi 2016”, i cili do të mbahet me 26.03.2016 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit.

E veçanta e kësaj ngjarje sportive të karatesë është se ky aktivitet është edhe në kalendarin e aktiviteteve të Federatës Evropiane të Karatesë dhe do të drejtohet nga kryegjyqtari i Evropës në karate, z. Primoz
Debenak”, thuhet në njoftimin e Federatës së Karatesë së Kosovës.

Sipas informatave të tanishme pritet që në këtë ngjarje të marrin pjesë sportistët më të mirë nga rajoni.

Aktiviteti do të mbahet sipas kësaj agjende:

09:30- Fillimi i eliminimeve në kata për të gjitha kategoritë
11:30 – Fillimi i eliminimeve në luftra për të gjitha kategoritë
17:00-Finalet /senioret/
19:00- Përfundimi i aktivitetit

Me respekt

Fadil Arifi, Kryetar i FKK

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Bajam Bajrami thotë:

  Turneu IPPONI 2016 ka qen tradite e garave cilsore ne ballkan e padyshim qe e meriton te jete ne kalendarin e WKF-se Organizatorit njeherit Kryetarit Z.Arifit i urojm Suksese , edhe KK FITUESI do te paraqitet ne kete eviniment .OSS

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Berim Hajdari thotë:

  Ky turne besoj qe do te jete i suksesshem si qdo turne tjeter , falenderoj kryetarin e federates se Kosoves z.Fadil Arifi-in per organizimin . Edhe klubi i karatese “DRITA” do te merr pjese ne turneun e 13 nderkombetar te karatese “Ipponi 2016” . Suksese !!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...