Published On: 26 Shkurt, 2016

Mafiozi Hashim Thaçi pse ishte në takim ‘Top Secret’ me Marko Gjuriqin?

  • Shefi i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, sot pas vizitës në Gorazhdevc dhe takimit me përfaqësuesit e Listës Serbe, ka zhvilluar edhe një takim në katër sy me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Burime brenda PDK-së, kanë bërë të ditur për portalin INFOKUSI, se Gjuriq është takuar me Thaçin në një restorant në periferi të Prishtinës.

 Ky takim është organizuar fshehurazi dhe larg syve të mediave dhe publikut.

Gjuriq dhe Thaçi kanë biseduar lidhur me seancën që do të mbahet nesër, e ku do të votohet Thaçi për president.

Gjuriq, sipas burimeve të portalit INFOKUSI, e ka takuar Thaçin dhe e ka shpalosur një listë të kërkesave të tyre në këmbim të votave të deputetëve serbë që janë në Kuvendin e Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...