Published On: 6 Maj, 2016

Lutfi Haziri Izmi Zekës: Ta kam hequr mundësinë e hajnisë në Gjilan!

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i është përgjigjur Izmi Zekës së PDK-së, i cili e ka akuzuar rëndë të parin gjilanas, duke e quajtuar madje edhe monark. Haziri ka deklaruar, se nuk ka qenë më herët në dijeni lidhur me deklaratat e Zekës, por që të njëjtat deklarata e kanë lënë pa koment. “Populli thotë, nuk është me rëndësi çka flet, por kush flet, kështu që nuk kanë koment”, ka thënë Haziri.

Por, duke komentuar largimin e tij nga posti i asamblistit, Haziri ka thënë se shprehja monark i përshtatet më shumë Izmi Zekës, pasi deri më tani ka mbajtur disa poste në të njejtën kohë. Haziri nuk ka nguruar ta ironizojë Zekën, ndërsa i ka përmendur postin ministror, duke i apeluar që të paktën të kalojë mirë me Ministrin për Kthim dhe Komunitete Dalibor Jevtiq.

 “Më në fund ai e ka liruar një vend, pasi deri më tani i ka mbajtur 2-3 vende, andaj atij i përshtatet më shumë shprehja monark. Ai e di shumë mirë se çfarë demokracie është e zhvilluar në Gjilan, qeverisjen aziatike e kam larguar prej Gjilanit dhe mundësinë e hajnisë, kështu që i uroj që në detyrën e zëvendësministrit të gjendet mirë dhe të jetë në bashkëpunim me ministrin Jevtiq, me të cilin ka marrëdhënie të mira”, ka thënë Haziri për Inforpess.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...