Published On: 15 Janar, 2016

Lushtaku i kthehet spitalit

  • Kryetari i Skënderajt, Sami Lushtaku, i cili aktualisht po vuan dënimin me burg, për dy ditë ka qëndruar i shtrirë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, për shkak të problemeve shëndetësore.

Avokati i tij, Arianit Koci, për KosovaPress tha se është e vërtetë që Lushtaku ka qëndruar i shtrirë në QKUK, pasi gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar.
“Po, për shkak se gjendja shëndetësore e zotit Lushtaku është përkeqësuar, hospitalizimi dhe trajtimi mjekësor ka qenë i detyrueshëm”, tha ai.
Koci, për shkaqe etike tha se nuk mund të prononcohet rreth problemeve të tij shëndetësore, por dihet se Lushtaku kohë pas kohe ka pasur probleme kardiake.
Ish-komandanti i UÇK-së, Sami Lushtaku, si pjesë e procesit gjyqësor “Drenica, është dënuar me 12 vite burg nga Gjykata Themelore e Mitrovicës për vrasjen e një civili shqiptar.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. sadiku thotë:

    Jo, ai eshte si mollda. I semure eshte sistemi, te semura jamne institucionet shendetesore, i semure dhe ne gerhamat e fundit eshte sistemi i drejtesise dhe ai korrektues, keshtu qe ndodhemi para nje kolapsi te pergjithshem. As Tito, as Rankoviqi, as Millosheviqi, megjithe patologjine e semurjes shizofrene kunder shqiptareve, nuk kane mundur ta sjellin Kosoven ne kete gjendje cfare eshte sot.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...