Published On: 23 Janar, 2016

Lushtaku dërgohet sërish në QKUK

  • Gjendja shëndetësore e kryetarit të komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku është rënduar dhe ai është dërguar sërish në QKUK.

Sami Luahtaku dërgohet serish në QKUK, ka konfirmuar për Express, Avokati Arianit Koci.

Ai tha se beson se sonte Lushtakut do t’i duhet të qëndrojë gjatë gjithë natës në QKUK, sepse gjendja i është rënduar.

Lushtaku, i cili ishte ankuar për trajtim joadekuat në QKUK, më 14 janar kishte hyrë në grevë urie. Në shenjë solidarizimi, e tërë komuna e Skenderajt kishte pezulluar shërbimet ndaj qytetarëve për një ditë tërë, kurse ajo e Vushtrrisë kishte pezulluar punën për gjysmë ore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...