Published On: 20 Janar, 2016

Lushtaku dërgohet sërish në burg, gjendja e tij e rëndë

  • Para pak momentesh, kryetari i Komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku është marrë nga Policia e Kosovës nga QKUK, ku ishte për trajtim mjekësor, për t’u dërguar në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz.

Ndërkohë, djali i tij Mërgim Lushtaku tha se përkundër gjendjes së rëndë shëndetësorë, babai i tij u detyrua të kthehet në burg.

Mërgim Lushtak, për KosovaPress tha se vendimi për ta kthyer në burg Lushtakun ishte i gjykatësit kompetent.

“Pavarësisht gjendjes së tij shëndetësore, vendimi është që ai natën duhet ta kaloj në burg”, tha ai.

Mërgim Lushtaku tha se mjekët konstatuan se babai i tij, Samiu, në bazë të analizave, ka pësuar dehidrim dhe aktualisht është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Lushtaku, i cili ka disa ditë që ka hyrë në grevë urie për mostrajtim adekuat ndaj shëndetit të tij, në QKUK u shtri sot pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...