Published On: 6 Shkurt, 2016

Lunacek: Shpresoj t’i përgjigjen të gjithë liderët ftesës së presidentës

 

Eurodeputetja austriake, Ulrike Lunacek, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian, i ka dhënë mbështetje iniciativës së presidentes, Atifete Jahajaga për t’i takuar të hënën të gjithë liderët e vendit.

Lunacek, përmes një postimi në llogarinë e saj në Twitter ka shkruar se shpreson se të gjithë do t’i përgjigjen kësaj ftese, transmeton Indeksonline.

“E mbështesë iniciativën e presidentes së Kosovës për t’i ftuar të gjithë liderët partiakë në një tryezë të përbashkët të hënën. Shpresoj që të gjithë do t’i bashkohen”, ka shkruar ajo.

Deri me tash liderët e dy partive në pushtet, Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa i janë përgjigjur pozitivisht kësaj ftesë, derisa liderët opozitarë kanë ende hezitime, përveç kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili besohet se do të merr pjesë. /Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...