Published On: 16 Maj, 2016

Lunaçek: Opozita të jetë përkrahëse e çështjeve europiane

Nënkryetarja e Parlamentit Europian, Ulrike Lunaçek ka thënë se është e rëndësishme që edhe Opozita të përkrahë çështjet që kanë të bëjnë me Integrimet Europiane.

Sipas saj është me rëndësi që prtitë Opozitare në Kosovë të binden për pjesëmarrje në vendime parlamentare dhe të ndalojnë bllokimin e parlamentit.

Këto komente Lunaçek i bëri në një konforencë për media e cila po qëndron për vizitë në Kosovë.

‘’Është me rëndësi që edhe parlamentarët nga opozita kur kanë të bëjnë me çështje europiane të jenë përkrahës të tyre. Është me rëndësi paoshtu të i bindim këta të fundit të marrin pjesë në vendimet parlamentare dhe të ndalojnë bllokimin e parlamentit.’’

”Implementimi i marrëveshjeve të dialogut me Serbinë, kërkon shumë punë nga të dyja vendet.”

”Progresi është këtu, ende duhet bërë punë nga të gjitha palët si nga ana e Kosovës ashtu edhe nga ana e Europës.” /klankosova/.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...