Published On: 17 Maj, 2016

Lunacek: Komuniteti LGBTI duhet të përfshihen në të gjitha institucionet

Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie, iu ka bashkuar paradës së komunitetit LGBTI që është organizuar kundër homofobisë dhe transfobisë.

Kësaj parade iu ka bashkuar edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bashkë me euro deputeten Ulrike Lunacek.

 Lunacek ka thënë se homoseksualet do ta kenë trajtimin e duhur, sepse sipas saj, është e drejt që të dalin dhe të kenë të drejta të barabarta.

“Frika nuk duhet të eksitoj në shoqërinë tonë. Komuniteti LGBTI duhet të përfshihen në të gjitha institucionet”, ka thënë ajo./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...