Published On: 5 Shtator, 2016

Lunacek e Fajon: Prishtina tash t’i plotësoj kushtet për liberalizimin e vizave

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek, e ka përshendetur votimin nga Komiteti LIBE, i këtij institucioni, të raportit për Kosovën për liberalizimin e vizave.

“Lajm i mirë për heqje të vizave”, ka shkruar Lunaçek në llogarinë e saj në Twitter.

 Ajo më tej shkruan, duke iu drejtuar Prishtinës zyrtare. “ Tani Prishtina duhet të afrohet”, transmeton gazetablic.com
Ndërkohë, Tanja Fajon i ka replikuar Lunacekut, duke e mbështetur në këtë koment.

“Tani thërras Prishtinën të afrohet gjithashtu”, shkruan Fajon.

Ndryshe shumica eurodeputetëve të Komitetit LIBE të Parlamentit Europian votuan kundër liberalizimit të vizave për Kosovën.

Visatat-j

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. beqe hulaj thotë:

    kesaj fare lunaceki, me shume intereson per me i dhone te drejta pederave dhe pedericave ne Kosove se sa per liberalizim te vizave o popull krejte keto jane rrena te tyre

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...