Published On: 24 Korrik, 2016

Lumnije Azemi është kosovarja e plagosur në Mynih

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës mbrëmë ka bërë të ditur se është identifikuar një shtetase e Kosovës e plagosur nga sulmi në Mynih të Gjermanisë.

Sipas MPJ-së, ajo është Lumnije Azemi, e cila është në mesin e disa të plagosurve.

“Përfaqësuesit e policisë gjermane, përmes komunikimit zyrtar me autoritetet e shërbimit diplomatik dhe konsullor të Republikës së Kosovës në Mynih, kanë njoftuar se në mesin e të plagosurve janë edhe tre shtetas tjerë sipas tyre aktualisht me status të panjohur të shtetësisë, Mirsad Jovanivic dhe Benet Adili, kurse Lumnije Azemi e datëlindjes 20.04.1972 është shtetase e Kosovës”, thuhet në komunikatën e MPJ-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...