Published On: 18 Maj, 2017

Lumir Abdixhiku sot i bashkohet LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka thirr konferencë në ora 10:00
Mediat raportojnë se se arsye e thirrjes së kësaj konferencë është se në drejtori i institutit Riinvest, Lumir Abdixhiku, do ta zyrtarizojë aderimin në LDK.“Po sot zyrtarizohet aderimi i Lumir Abdixhikur në LDK” kanë thënë zyrtarë të LDK-së.

Përndryshe edhe më herët është raportuar më herët se ka pasur takime në mes të kryeministri Mustafa dhe Lumir Abdixhikut. Sipas këtyre raportimeve shumë shpejt edhe do të konkretizohet një gjë e tillë. E duket se kjo ditë, është sot.Adixhiku ka qenë kritik i zhvillimeve politike dhe ekonomike në Kosovës, por edhe i partisë që po i bashkohet, LDK. Ai ditë më parë nuk e kishte qartësuar hyrjen në politikë, por kishte thënë se nuk do të hynte i vetë

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...