Published On: 14 Tetor, 2016

Lumet na për “Rrenacakun e Brojes”!

 

 

Driton Tali

 

Ky “Rrencaku i Brojes” pa fije turpi deklaron se “Penguesit e Demarkacionit për vete kanë viza” (duhet të përgjigjen tashti sidomos Shpejtim Bulliqi dhe Florim Isufi se a i kanë vizat), kurse ai “Manjaku i Tirones” e citon për së miri Ivo Andriqin.

Para jo shumë viteve, “Manjaku i Tirones” ja pati dhënë Goran Brogoviqit ” Çelësin e Tironës” e tashti citon Andriqin?! Pale se kur do ta citojë (për së miri) Garashaninin, Çubriloviqin, Rankoviqin apo Millosheviqin.

Ai “Rrencaku i Brojes” tashti ka mbetun vetëm me i shpall edhe “pro serb” të gjithë ata që e kundërshtojnë humbjen e 8.230 hektarëve të Kosovës.

Zaten miku i tij, “nacionalisti” Azem Vllasi para disa jave ashtu i quajti!

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Kushe te doje dhe si te doje ne ta citojne Ivo Andriqin, ne lavdroje e ne ta qoje ne kupe te qiellit .Me mire se ai vete dhe vepra e tije antishqiptare s ka njeri ne bote qe mund ta citoje dhe pershkruaj karakterin dhe personalitetin e tije prej nji psikopati te smure , Driton .Eshte dokumenti i shkruar, e zeze ne te bardhe ku ai perpilon dhe projekton projekte gjenocidiale per ndarjen dhe coptimin e shtetit dhe trojeve shqiptare ne mese te Italise ,Serbise dhe Greqise.Egziston dokumenti i gjalle ,e zeze mbi te bardhe per shpernguljen e shqiptareve ne Turqi para dhe pase Luftes se II-te botrore dhe sot jane ne Turqi pasardhes dhe pasardhes te pasardheseve shqiptar ne numer prej afro 6 miljon , si fakt dhe dokument ne kujtim te atyre kohrave mizore per shqiptaret , shqiptar te sherngulur me dhune ,me qindra e qindra mijra familje shqiptare te debuar me dhune nen tyten e pushkeve , ne shkretirat e Anadollit si rezulltat i projektit te projektuar dhe firmosur nga dora e vete kriminelit Ivo Andriq dhe te botuara ne VUS – Vjesnik u Srijedu ,Zgb. 1970 ( Lajmet e te Merkures ,Zgb. 1970 )
  Kushe te doje ne ta lavdroje Ivo Andtiq-in sepse , ate dhe ” punen e tije te shkelqyer ” e kishte lavdruar dikur edhe shoku Tito, ponjashtu kriminel si Ivo Andriqi bile ,shoku Tito pagoi edhe para qe i perkdheluri i tij , kriminel i te njejtes sorte , ta merre qmimin Nobel per veper letrare kryekeput ,kriminale dhe raciste ” Ne uren mbi lumin Drina ” me 1961 , me qellim qe njerzit nga kjo date te flasin per Ivo Andriq-in nobelist ,dhe jo te flasin e te shkruajne per Ivo Andriq-in kriminel
  Gjithnji ka pase dhe do te kete te tille njerez qe do ta lavdrojne Ivo Andriqin ,kendej dhe andej kufirit ,do te kete dhe ka pase edhe te tille qe do tu ndajne qelesa te Tirones Berogoviqeve dhe dekorata e toka ne pronesi Fazliqeve , nxenesve te Ivo Andriqit , do te kete edhe ndonji Rrahman i mjere qe ne ndonji kohe te pakohe do ti sherbeje dhe jepe ndonji shtytje mizore projektit te Ivo Andriq-it , i nderuar Driton pore , te bemat e kriminelit Ivo Andriq-it kunder shqiptareve pore edhe boshnjakeve ,kroateve dhe slloveneve as dallget e Danubit s do te mund ti lajene.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...