Published On: 17 Janar, 2016

Lugina e Preshevës: Duam të jemi pjesë e buxhetit të Kosovës dhe Shqipërisë

Lugina e Preshevës kërkon të jetë pjesë e buxhetit të Kosovës dhe Shqipërisë.

Janë më shumë se dhjetë kërkesa, të cilat i posedon edhe Tribuna Channel, kërkohet që Lugina e Preshevës të jetë pjesë e buxhetit të Kosovës dhe Shqipërisë.

Tribuna Channel ka kontaktuar Qeverinë e Shqipërisë në lidhje me këtë çështje, por përkundër premtimit se do të japin një përgjigjeje, kjo nuk ka ndodhur.

Është kontaktuar edhe qeveria e Kosovës, të cilët sugjeruan që të kontaktohet zëdhënësi i Qeverisë Arban Abrashi, por as ky i fundit nuk ka dhënë ndonjë përgjigjeje.

Jonuz Musliu kryetar i Këshillit Nacional Shqiptar për Luginën e Preshevës, thotë se shteti i Shqipërisë dhe Kosovës duhet të kujdesen për Luginën, sikur Serbia për serbët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...