Published On: 27 Tetor, 2016

Luftë në ndeshjen Uest Hem-Çelsi, rikthehet dhuna në Angli

Mbrëmë janë zhvilluar tri ndeshje për Kupën e Ligës në Angli dhe një prej atyre ndeshjeve që përbëntë rrezik të lartë ishte derbi i Londrës Uest Hem-Çelsi, pasi rivaliteti midisdy skuadrave është i madh. Prandaj policia angleze ishte e pranishme në stadium dhe kjo gjë nuk ndodhte për shumë vite.

celsi

Tribunat e stadiumit u kthyen në një fushëbetejë midis dy tifozerive, ku u hedhën shishe,monedha dhe karrige që fluturonin nga njëri krah në tjetrin.Lajm nuk ishte fitorja e Uest Hemit, por riktihimi i dhunës pas disa vitesh në stadiumet angleze.

celsi 2

Ishin tifozët e Uest Hemit që e nisën të parët dhunën, edhe pse ishte bërë një ndarjë midis dy tifozerive, ata i kaluan këto pengesa dhe shkuan drejt tifozëve të Çelsit, Policia ndërhyri mjaft shpejt edhe pse iu deshën 20 minuta që ta ndalonin këtë “luftë” midis tifozerive.Në këtë “luftë” , pati shumë të plagosur dhe të arrestuar.

celsi 4

Videot e dhunës kanë bërë gjiron e botës:

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...