Published On: 13 Janar, 2016

Luftë Civile, nga kush???!!! Askush nuk pranon të vdesë për Isën e Thaçin

Shkruan: Driton Tali

 

Po i lexoj disa analistë të pavarur të Qeverisë (besa edhe disa miq të mi të paanshëm) kah po e tërheqin vërejtjen për rrezikun që po i kanoset Kosovës për Luftë Civile (për mos me thënë luftë qytetare, sepse në Kosovë ka pak qytetari për mos të thënë hiq smile emoticon ).

Nuk e kam të qartë se në kë po mendojnë që se mund ta kris atë Luftë?! Kush janë ata shqiptarë (kosovarë) që për ta mbrojtur Zajednicën janë në gjendje me vra apo me vdekë?!

Po ashtu, nuk e kam të qartë se kush janë ata të cilët, për t’ia mbrojtur karrigen z. Isë Mustafa dhe z Hashim Thaçi, janë në gjendje me vra dhe me vdekë?!

A me të vërtetë kujtoni se ka asi ahmaka hala? Unë jo!!!

Nuk e përjashtoj mundësinë e rasteve individuale (ndonëse edhe aty shumë dyshoj) të ndonjë vrasësi me pagesë apo krimineli tjetër, por për Luftë Civile, mos u merakosni!

Unë po ua hjeki këtë gajle!

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...