Published On: 6 Janar, 2016

Lufta për jetë a vdekje, e klanit të Xhavit Halitit dhe Ibrahim Kelmendit!

 

A ka filluar lufta e vërtetë ndërmjet mafisë së majtë në Kosovë?

Ka disa ditë që figura të njohura të së majtës shqiptare, të zhvilluara në diasporë, nën predikimet e të majtës-internacionales socialiste dhe mësimeve të imponuara nga shërbimi sekret jugosllav UDB-ja, tanimë kanë përfunduar në kundërshtar.

E nisi Xhavit Haliti pa përmendur emra se kush janë autorët dhe porositësit e vrasjeve politike, por duke akuzuar bindshëm se grupi i Ibrahim Kelmendit, ish lpk-istit të regjur dhe antirugovistit të përbetuar dhe i dyshuar për lidhje me shërbimin sekret serb, kishte provuar të bënte atentate ndaj tij.

Dëshmitarë të ndryshëm e konfirmojnë të paktën një përpjekje për atentat ndaj Halitit pikërisht për shkak të mos marrëveshjeve brenda krahut të sa majtës.

Haliti ishte forcuar shumë gjatë luftës dhe kishte krijuar epërsi fuqie ndaj Kelmendit, të cilit si duket nuk i kishin mjaftuar lidhjet me UDB-në dhe SHIK-un e Shqipërisë. Ky i fundit nëpërmjet shefit të SHIK-ut Fatos Klosit dhe lidhjeve me pushtetarë të tjerë duke shfrytëzuar veçmas milionat e Fondit “Vendlindja Thërret”, ishte kthyer në një bos të rendit në Shqipëri, në një lloj ligjvënësi dhe ligjzbatuesi.

Por, pavarësisht që ai arriti ti fsheh gjurmët në vrasje ku përflitet emri i tij, duket se gjurmët nuk janë zhdukur, madje informacionet për këtë ruhen nga grupi i Kelmendit, i cili është kthyer në një kundërshtar për jetë a vdekje.

Akuzat kanë vazhduar me kundërakuza të bëra me emra nga Ibrahim Kelmendi, duke akuzuar konkretisht për vrajen e Ilir Konushecit dhe mjekut të U{K-së nga Shqipëria Hazir Malës në atentat, sipças Kelmendit të organizuar nga Xhavit Haliti dhe Azem Syla.

Këtyre akuzave sapo i ëhstë bashkuar me një tjetër dëshmi, njëri nga autoritetet e klanit të Kelmendit, Qerimi. Ai e akuzoi edhe shtetin shqiptar se po mban dosjen e Konushecit të blinduar.

Ai mes tjerash rrëfen: Është shume interesant dhe nuk di te kem degjuar se Shteti Shiptare ka leshur flet arrest ndaj Shkelzen Kurtbales, qe ka qene edhe ai njeri nder Kriminelet qe ka vrare Ilirin dhe Hazirin ndersa eshte kursyer ti vras dhe masakroje pjestarin-percjellsin e SHIK-ut dhe 2 Shoferat e Kamjonit-Mahunes. Dhe qaq me interesant behet fakti, kur te nesermen ne mengjez, Xhavit Haliti udhton me ajroplan, qe ishte ne ora 8 te mengjezit ne relacion Tirane -Frankufurt, dhe pastaj vije tek vendi ku po mbahej Mbledhja e Pergjithshme e LPK-UÇK, dhe aty ka arrit diku kah 13 ose ora 14, sepse nga frakufurti ne rrethinen e Shtutgartit duhej ca kohe per te arritur, dhe kur vije ne Mbledhej, ku isha edhe Une si perfaqsues i Logjistikes se UÇK, dhe ai pjestar i radheve mbrenda UÇK, ndodhe nje llapsus, Xhavit haliti nuk ngrihet tu tregoje shokve se erdha nga Shqiperi, dhe mbrem ne oret e vona dora tinzare na e vrau nje Komandant te rendesishem te UÇK, por erdhi dhe heshti, u shtrie ne 4 ose 5 karrige e ja futi gjume. Ne nje moment gjate Mbledhjes, ku Xhaviti vazhdonte te flinte, e tthrasin sali Kelmendin ne Esen dhe e lajmrojne se situata ne Shqiperi nuk eshte normale dhe se dikush eshte prlaguar. Pas disa minutave ne thrrasin prpa e na njoftojne se eshte vrare Ilir Konushvci. Jam ngritur ne kemb dhe kam shkue si i terbuar tek dera ku ishte Azem Syla. I thashe: ” Daje si eshte Mergimi”, ma ktheu”” shnosh e mire,m si Topi, ne Tirane”.. dhe pas ketij dialogu kane filluar perplasjet fizike dhe sigurimi ka intervenuar, na ka qit te gjithve jashte dhe na ka kontrolluar se mos jemi te armatosur, e tek pas kontrolles na e kemi vazhduar Mbledhjen”.

Pra, klani mafioz Kelmendi dhe ai i Xhavit Halitit, ka filluar përplasjen, një shenjë se krimit të organizuar po i shkurtohet koha dhe rruga/ Shqiptari.eu

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. antari i LPK thotë:

    Besoj nga dituria qe kam se k;ta te dyt jane pjes e sherbimit sekret UDB-se,por nuk duhet harruas se jan veetem keta.Deshifrimi i thirrjes telefonke te nuses thirrja nga e cila u vrane vllezerit Gervalla dhe Kadri Zeka ne naten e kobshme te viti 1982.Thirrja e nuses e dieshifron rivalitetin ne mes te *Ibrahim Kelmendit.Xhavoit Halitit dhe nuses,sigurisht nuk due te jaem ai qe e deshifron nusen,por ma mire le ta deshifrojne ata q;celebruan me te

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...