Published On: 23 Shtator, 2016

Lufta mes trajnerëve/ “Një ditë do e gjej jashtë fushe dhe do i çaj kafkën”

“Një ditë do e gjej jashtë fushe dhe do i çaj kafkën”. Trajneri portugez ka lëshuar një deklaratë shokuese kundër kolegut të tij. Kjo deklaratë është botuar në librin e gazetarit Rob Beasley, shumë i afërt me portugezin, me titull ‘Up Close and Personal’.

Libri pritet të dalë në treg javën e ardhshme. Deklarata e Murinjos është bërë dy vite më parë, pasi Venger e kishte kritikuar atë për shitjen e Huan Matas tek Junaited.
Marrëdhënia e Murinjos me Venger nuk ka qenë asnjëherë e mirë.

Dy vite më parë ata madje u përplasën edhe fizikisht, ndërsa luhej ndeshja Çelsi-Arsenal. Murinjo e ka thumbuar Vengerin gjithmonë si një njeri që qan nga mëngjesi në darkë, ndërsa Venger ka qenë kundër shpenzimeve dhe blerjeve në shifra marramendëse të lojtarëve nga ana e portugezit. Kritika më e fundit e Venger ishte ajo për blerjen e Pol Pogbasë. Por, askush nuk e mendonte se urrejtja e Murnjos për Venger shkonte deri këtu.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...