Published On: 19 Tetor, 2016

Lufta e Tretë Botërore nis para 8 nëntorit? Njeriu i Putinit po i fut frikën botës

Lajmet e thashethemet për nisjen e një lufte të tretë botërore kanë qenë të shumta dhe po përsëriten ca si shpesh gjatë kohëve të fundit.

Këtë herë një paralajmërim serioz ka ardhur nga Sergei Aleksandrovich Markov, i cili është këshilltar i Valdimir Putin.

Ai thotë se lufta mund të nisë shumë shpejt, madje sipas tij ajo mund të nisë përpara zgjedhjeve presidenciale të 8 nëntorit në SHBA.

Tensionet mes dy superfuqive janë rritur ndjeshëm dhe nuk është çudit që “shkëndija” që mund të nisë Luftën e Tretë Botërore të ndizet nga momenti në moment.

Këto janë tensionet më serioze mes Moskës dhe Uashingtonit prej dekadash. Lufta mund të nisë përpara 8 nëntorit”, tha Markov.

Personalisht kam nisur të mbledh rezerva ushqimore, që të fshihem nëse nis lufta. Ju sugjeroj të bëni të njëjtën gjë”, tha Markov.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...